Latest results

Lampe Challenge 2019 begins
End
24/5
25/5
26/5
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
26050405 Sun 26/05 16:20 Sun 26/05 Farstahallen 4 B04O 3rd Place 3rd Place Sigtuna Basket 54 - 50 Hammarby Basket Vit      
26050205 Sun 26/05 16:00 Sun 26/05 Farstahallen Stora G04O Final Final Viby Basket 41 - 38 Turun Riento    
26050305 Sun 26/05 15:15 Sun 26/05 Farstahallen Lilla G04O 3rd Place 3rd Place SBBK White 54 - 11 Hammarby Basket      
26050404 Sun 26/05 14:50 Sun 26/05 Farstahallen 4 B04O Final Final KFUM Örebro 76 - 42 Viby basket röd    
26050204 Sun 26/05 14:30 Sun 26/05 Farstahallen Stora BU17E Final Final Alvik Basket 84 - 64 BC Luleå    
26050304 Sun 26/05 13:45 Sun 26/05 Farstahallen Lilla G06O Final Final AIK Basket Yellow 24 - 57 Smiltene    
26050403 Sun 26/05 13:20 Sun 26/05 Farstahallen 4 G05O Final Final AIK Basket vit 29 - 68 Jūrmala    
26050203 Sun 26/05 13:00 Sun 26/05 Farstahallen Stora G06E Final Final Åkersberga Basket 30 - 51 Jugla    
26051603 Sun 26/05 13:00 Sun 26/05 Högdalshallen BU17E 5th Place 5th Place Hammarby Basket 45 - 58 BBK Sundsvall      
26050803 Sun 26/05 12:50 Sun 26/05 Enskedehallen Lilla G04E 7th Place 7th Place Alvik Basket 41 - 33 Nyköping Basket      
26050903 Sun 26/05 12:50 Sun 26/05 Enskedehallen Stora BU17E 7th Place 7th Place Huddinge Basket 35 - 63 Lidingö Basket      
26051503 Sun 26/05 12:50 Sun 26/05 Bandhagshallen G05O 7th Place 7th Place Siguldas Sporta Skola 27 - 51 Viby Basket Vit      
26050303 Sun 26/05 12:30 Sun 26/05 Farstahallen Lilla G07E Final Final Botkyrka Basketklubb 38 - 16 Jugla    
26051203 Sun 26/05 12:30 Sun 26/05 Sköndalshallen BU17E 3rd Place 3rd Place Viby basket 47 - 61 KFUM Uppsala      
26050103 Sun 26/05 12:20 Sun 26/05 Gubbängshallen G05O 5th Place 5th Place Skuru Basket 20 - 47 WB-Pantterit      
26052003 Sun 26/05 12:00 Sun 26/05 Söderbymalmsskolan G07E 11th Place 11th Place BS Riga/Ridzene 1 14 - 45 BJBS Riga/A.Kraukla VEF      
26052103 Sun 26/05 12:00 Sun 26/05 Torvalla träningshall G07E 9th Place 9th Place Duvbo IK Röd 10 - 33 KFUM Uppsala      
26050402 Sun 26/05 11:50 Sun 26/05 Farstahallen 4 B04E Final Final Hammarby Basket Grön 51 - 58 Central Basket    
26051602 Sun 26/05 11:40 Sun 26/05 Högdalshallen G04E 3rd Place 3rd Place Södertälje BBK 42 - 37 CD Presentacion Granada      
26051702 Sun 26/05 11:40 Sun 26/05 Skanstullhallen B06O 5th Place 5th Place Hammarby Basket Yellow 40 - 65 AIK Basket Gul      
26051902 Sun 26/05 11:40 Sun 26/05 Kärrtorpshallen G04E 5th Place 5th Place Östersund Basket 54 - 46 AIK Basket      
26052202 Sun 26/05 11:40 Sun 26/05 Brandbergshallen G06E 7th Place 7th Place Haga Haninge Haga Röd 39 - 34 Skuru Basket      
26050202 Sun 26/05 11:30 Sun 26/05 Farstahallen Stora G04E Final Final Jūrmala 75 - 39 Botkyrka Basketklubb    
26050802 Sun 26/05 11:30 Sun 26/05 Enskedehallen Lilla G06O 7th Place 7th Place Hammarby Basket White 25 - 17 Haga Haninge Haga Vit      
26050902 Sun 26/05 11:30 Sun 26/05 Enskedehallen Stora G06O 3rd Place 3rd Place CD Presentacion Granada 13 - 52 Åkersberga Basket      
26051102 Sun 26/05 11:30 Sun 26/05 Hagsätrahallen B04E 5th Place 5th Place Södertälje BBK SBBK 72 - 65 Fryshuset Basket      
26051502 Sun 26/05 11:30 Sun 26/05 Bandhagshallen B06O 7th Place 7th Place Huddinge Basket 42 - 32 Hammarby Basket White      
26051202 Sun 26/05 11:10 Sun 26/05 Sköndalshallen B04E 3rd Place 3rd Place Talsi 58 - 64 KFUM Uppsala      
26050102 Sun 26/05 11:00 Sun 26/05 Gubbängshallen G05O 3rd Place 3rd Place Espoo Basket Team EBT 44 - 49 Plungės SRC      
26050302 Sun 26/05 11:00 Sun 26/05 Farstahallen Lilla B06O Final Final Jugla 55 - 28 Tampereen Pyrintö    
Maxdax Hökarängsskolan Basketshop.se Preem Globen Bara Bajare Haga Haninge Hammarby Basket Johan och Nyström