You are viewing the results for Lampe Challenge 2018. View the current results for Lampe Challenge 2019 here.

List of registered teams

Club Team name Category
A. Kraukla VEF Boys 05 Elite
AIK Basket Boys 06 Elite
AIK Basket Black Girls 06 Elite
AIK Basket Yellow Girls 06 Open
AIK Basket Black Girls 05 Elite
AIK Basket Yellow Girls 05 Open
AIK Basket Girls 04 Elite
Alvik Basket Boys 03 Elite
Alvik Basket Boys U19
Alvik Basket Green Girls 06 Elite
Alvik Basket Yellow Girls 06 Elite
Alvik Basket Girls 05 Elite
Alvik Basket Yellow Girls 05 Open
Alvik Basket Green Girls 05 Open
Audentes SK Boys 06 Open
Audentes SK Boys U19
BK Järva Girls 06 Elite
BK Järva Girls 05 Open
Blue Demons Boys 05 Open
Djursholm Indians Boys 06 Elite
Duvbo IK Girls 05 Elite
Emmen Eagles Boys 02 Elite
Eskilstuna Basket Boys 02 Elite
Falcon Boys 03 Elite
Fortitudo Academy 103 Bologna Boys 04 Elite
Fortitudo Academy 103 Bologna Boys 02 Elite
Gladan Boys U19
Haga Haninge Girls 06 Elite
Haga Haninge Girls 05 Elite
Haga Haninge Girls 04 Elite
Hammarby Basket White Boys 06 Elite
Hammarby Basket Gröndal Boys 06 Open
Hammarby Basket Boys 05 Elite
Hammarby Basket Farsta Boys 05 Open
Hammarby Basket Kungsholmen Boys 05 Open
Hammarby Basket Green Boys 04 Elite
Hammarby Basket White Boys 04 Open
Hammarby Basket Boys 03 Elite
Hammarby Basket Green Boys 02 Elite
Hammarby Basket White Boys 02 Open
Hammarby Basket Boys U19
Hammarby Basket Green Girls 06 Open
Hammarby Basket White Girls 06 Open
Hammarby Basket Girls 04 Open
Huddinge Basket Boys U19
KFUM Blackeberg Boys 06 Elite
KFUM Blackeberg White Boys 05 Elite
KFUM Blackeberg Red Boys 05 Open
KFUM Blackeberg Boys 04 Elite
KFUM Blackeberg East Boys 04 Open
KFUM Blackeberg West Boys 04 Open
KFUM Blackeberg Boys 03 Elite
KFUM Blackeberg Red Boys 02 Elite
KFUM Blackeberg White Boys 02 Open
KFUM Blackeberg East Girls 05 Elite
KFUM Blackeberg West Girls 05 Elite
KFUM Blackeberg East Girls 04 Elite
KFUM Blackeberg West Girls 04 Elite
KFUM Blackeberg East Girls 04 Open
KFUM Blackeberg West Girls 04 Open
KFUM Central Boys U19
KFUM Fryshuset Boys 05 Elite
KFUM Fryshuset Boys 03 Elite
KFUM Fryshuset Girls 04 Open
KFUM Göteborg Boys 04 Open
KFUM Göteborg Boys 03 Elite
KFUM Lidingö Boys U19
KFUM Sundsvall Boys 02 Elite
Kungsholmen Basket Boys 05 Open
Kungsholmen Basket Boys 04 Elite
Kungsholmen Basket Grey Boys 04 Open
Lobas Boys 04 Elite
Malbas Boys 06 Elite
Malbas Boys 04 Elite
Malbas White Girls 05 Open
Malbas Black Girls 05 Open
Megyeri Tigers Boys 06 Elite
Megyeri Tigers Boys 05 Elite
Norrköping Dolphins Boys 06 Open
Norrköping Dolphins Boys 05 Elite
Norrköping Dolphins Boys 04 Elite
Norrköping Dolphins Girls 06 Open
Norrköping Dolphins Girls 05 Elite
Nyköping Basket Girls 04 Elite
Ogre Girls 06 Open
Rapla SK Girls 06 Open
Rapla SK Girls 04 Elite
RaPy Boys 04 Open
Sigtuna Basket Boys 02 Open
Skuru Basket Boys 02 Elite
Skuru Basket Green Girls 06 Elite
Skuru Basket White Girls 06 Open
Skuru Basket Green Girls 05 Open
Skuru Basket White Girls 05 Open
Skuru Basket Girls 04 Elite
Smiltenes BJSS Girls 06 Open
Spånga Basket Girls 04 Elite
Södertälje BBK Boys 05 Elite
Södertälje BBK White Girls 04 Open
Talsi Girls 05 Elite
Tampeeren Pyrintö Boys 05 Open
Tampeeren Pyrintö Boys 04 Open
Tampeeren Pyrintö Boys 02 Elite
Tukums Boys 06 Elite
Tukums Boys 05 Open
Tukums Boys 04 Open
Täby Basket Boys 03 Elite
WB-Pantterit Boys U19
Viby Basket Boys 05 Elite
Viby Basket Boys 02 Open
Viby Basket Girls 06 Elite
Viby Basket Girls 04 Open
Viljandi SK/QUERCUS Boys 06 Open
Viljandi SK/QUERCUS Boys 05 Open
Åkersberga Basket Boys 06 Elite
Åkersberga Basket Boys 04 Elite
Åkersberga Basket Boys 03 Elite
Åkersberga Basket Girls 06 Elite
Maxdax Hökarängsskolan Basketshop.se Preem Globen Bara Bajare Hammarby Basket Johan och Nyström