Dette er resultatet fra Lampe Challenge 2018. Se de seneste resultater fra Lampe Challenge 2020 her.



Søndag 27/5 (Dag 3)

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
27050300 sø 27/05 08:40 sø 27/05 Farstahallen Lilla G05E 3rd Place 3rd Place Duvbo IK 42 - 28 Haga Haninge      
27051500 sø 27/05 08:50 sø 27/05 Bandhagshallen B04O 5th Place 5th Place Hammarby Basket White 37 - 61 Kungsholmen Basket Grey      
27050800 sø 27/05 08:50 sø 27/05 Enskedehallen Lilla G04O Finals Semifinal Viby Basket 25 - 46 KFUM Blackeberg West      
27050900 sø 27/05 08:50 sø 27/05 Enskedehallen Stora G04O Finals Semifinal Södertälje BBK White 45 - 25 KFUM Fryshuset      
27051800 sø 27/05 08:50 sø 27/05 Eriksdalshallen lilla G06O 7th Place 7th Place Hammarby Basket White 20 - 23 Hammarby Basket Green      
27050100 sø 27/05 08:50 sø 27/05 Gubbängshallen G05E 5th Place 5th Place Talsi 13 - 45 KFUM Blackeberg West      
27051100 sø 27/05 08:50 sø 27/05 Hagsätrahallen G05E 7th Place 7th Place KFUM Blackeberg East 17 - 73 Norrköping Dolphins      
27051600 sø 27/05 08:50 sø 27/05 Högdalshallen B06E 5th Place 5th Place Hammarby Basket White 19 - 30 AIK Basket      
27051700 sø 27/05 08:50 sø 27/05 Skanstullhallen B06E 7th Place 7th Place Megyeri Tigers 32 - 19 Åkersberga Basket      
27051200 sø 27/05 08:50 sø 27/05 Sköndalshallen B04O 3rd Place 3rd Place KFUM Blackeberg West 45 - 51 KFUM Blackeberg East      
27050400 sø 27/05 09:00 sø 27/05 Farstahallen 4 B04O Final Final KFUM Göteborg 55 - 67 Tukums      
27050200 sø 27/05 09:00 sø 27/05 Farstahallen Stora G05E Final Final AIK Basket Black 38 - 39 Alvik Basket      
27051801 sø 27/05 09:50 sø 27/05 Eriksdalshallen lilla G06E 7th Place 7th Place Skuru Basket Green 31 - 13 BK Järva      
27050301 sø 27/05 09:50 sø 27/05 Farstahallen Lilla G06O 3rd Place 3rd Place Smiltenes BJSS 30 - 11 Norrköping Dolphins      
27051601 sø 27/05 09:50 sø 27/05 Högdalshallen G06O 5th Place 5th Place Skuru Basket White 13 - 44 Ogre      
27051701 sø 27/05 09:50 sø 27/05 Skanstullhallen G04E 7th Place 7th Place Rapla SK 39 - 43 KFUM Blackeberg West      
27051501 sø 27/05 10:10 sø 27/05 Bandhagshallen B05O 5th Place 5th Place Viljandi SK/QUERCUS 36 - 20 Hammarby Ba...Kungsholmen      
27050801 sø 27/05 10:10 sø 27/05 Enskedehallen Lilla G04O 5th Place 5th Place Hammarby Basket 27 - 25 KFUM Blackeberg East 2      
27050901 sø 27/05 10:10 sø 27/05 Enskedehallen Stora B05E 7th Place 7th Place Megyeri Tigers 39 - 34 KFUM Blackeberg White      
27050101 sø 27/05 10:10 sø 27/05 Gubbängshallen B05O 3rd Place 3rd Place Kungsholmen Basket 43 - 50 Tukums      
27051101 sø 27/05 10:10 sø 27/05 Hagsätrahallen B05E 5th Place 5th Place Norrköping Dolphins 40 - 34 Södertälje BBK      
27051201 sø 27/05 10:10 sø 27/05 Sköndalshallen G04E 3rd Place 3rd Place KFUM Blackeberg East 39 - 41 Haga Haninge      
27050401 sø 27/05 10:30 sø 27/05 Farstahallen 4 B05O Final Final Blue Demons 56 - 35 Tampeeren Pyrintö      
27050201 sø 27/05 10:30 sø 27/05 Farstahallen Stora G04E Finals Finals AIK Basket 17 - 54 Spånga Basket      
27051802 sø 27/05 10:50 sø 27/05 Eriksdalshallen lilla G06E 5th Place 5th Place Haga Haninge 26 - 23 Viby Basket      
27051602 sø 27/05 10:50 sø 27/05 Högdalshallen BU19 5th Place 5th Place Hammarby Basket 55 - 50 KFUM Lidingö      
27050302 sø 27/05 11:00 sø 27/05 Farstahallen Lilla B06E Final Final Malbas 22 - 9 Djursholm Indians      
27051702 sø 27/05 11:10 sø 27/05 Skanstullhallen G04E 5th Place 5th Place Skuru Basket 48 - 35 Nyköping Basket      
27051502 sø 27/05 11:30 sø 27/05 Bandhagshallen B05E 3rd Place 3rd Place Hammarby Basket 52 - 62 A. Kraukla VEF      
27050802 sø 27/05 11:30 sø 27/05 Enskedehallen Lilla G05O 7th Place 7th Place BK Järva 0 - 20 W Alvik Basket Green      
27050902 sø 27/05 11:30 sø 27/05 Enskedehallen Stora BU19 7th Place 7th Place Gladan 38 - 48 WB-Pantterit      
27050102 sø 27/05 11:30 sø 27/05 Gubbängshallen B06E 3rd Place 3rd Place KFUM Blackeberg 50 - 39 Tukums      
27051102 sø 27/05 11:30 sø 27/05 Hagsätrahallen B04E 5th Place 5th Place Lobas 55 - 71 Kungsholmen Basket      
27051202 sø 27/05 11:30 sø 27/05 Sköndalshallen BU19 3rd Place 3rd Place Audentes SK 79 - 56 Alvik Basket      
27051803 sø 27/05 11:50 sø 27/05 Eriksdalshallen lilla G06E 3rd Place 3rd Place Åkersberga Basket 24 - 15 Alvik Basket Yellow      
27050402 sø 27/05 12:00 sø 27/05 Farstahallen 4 B05E Final Final Viby Basket 51 - 55 KFUM Fryshuset      
27050202 sø 27/05 12:00 sø 27/05 Farstahallen Stora BU19 Final Final Huddinge Basket 54 - 46 KFUM Central      
27051603 sø 27/05 12:10 sø 27/05 Högdalshallen B03E 3rd Place 3rd Place Falcon 45 - 76 Åkersberga Basket      
27050303 sø 27/05 12:15 sø 27/05 Farstahallen Lilla B06O Final Final Viljandi SK/QUERCUS 53 - 35 Audentes SK      
27050103 sø 27/05 12:30 sø 27/05 Gubbängshallen B06O 3rd Place 3rd Place Norrköping Dolphins 20 - 0 W Hammarby Basket Gröndal      
27051703 sø 27/05 12:30 sø 27/05 Skanstullhallen B05O 7th Place 7th Place Hammarby Basket Farsta 16 - 45 KFUM Blackeberg Red      
27051503 sø 27/05 12:50 sø 27/05 Bandhagshallen B04E 3rd Place 3rd Place Hammarby Basket Green 42 - 49 Malbas      
27050803 sø 27/05 12:50 sø 27/05 Enskedehallen Lilla G04O 3rd Place 3rd Place Viby Basket 50 - 47 KFUM Fryshuset      
27050903 sø 27/05 12:50 sø 27/05 Enskedehallen Stora G05O 5th Place 5th Place Alvik Basket Yellow 13 - 35 AIK Basket Yellow      
27051103 sø 27/05 12:50 sø 27/05 Hagsätrahallen B04E 7th Place 7th Place Norrköping Dolphins 36 - 69 KFUM Blackeberg      
27051203 sø 27/05 12:50 sø 27/05 Sköndalshallen B02E 3rd Place 3rd Place Fortitudo A...103 Bologna 48 - 41 Emmen Eagles      
27050403 sø 27/05 13:30 sø 27/05 Farstahallen 4 B04E Final Final Åkersberga Basket 67 - 64 Fortitudo A...103 Bologna      
27050304 sø 27/05 13:30 sø 27/05 Farstahallen Lilla G06O Final Final Rapla SK 31 - 25 AIK Basket Yellow      
27050203 sø 27/05 13:30 sø 27/05 Farstahallen Stora B03E Final Final Täby Basket 56 - 50 KFUM Fryshuset      
27050104 sø 27/05 13:30 sø 27/05 Gubbängshallen B04O 7th Place 7th Place Tampeeren Pyrintö 26 - 47 RaPy      
27051604 sø 27/05 13:30 sø 27/05 Högdalshallen B03E 5th Place 5th Place Alvik Basket 44 - 51 KFUM Blackeberg      
27051504 sø 27/05 14:10 sø 27/05 Bandhagshallen G05O 3rd Place 3rd Place Malbas White 23 - 24 Skuru Basket White      
27050804 sø 27/05 14:10 sø 27/05 Enskedehallen Lilla B02E 7th Place 7th Place Tampeeren Pyrintö 61 - 52 Skuru Basket      
27050904 sø 27/05 14:10 sø 27/05 Enskedehallen Stora B02E 5th Place 5th Place KFUM Sundsvall 57 - 58 Eskilstuna Basket      
27051104 sø 27/05 14:10 sø 27/05 Hagsätrahallen B03E 7th Place 7th Place Hammarby Basket 37 - 54 KFUM Göteborg      
27051204 sø 27/05 14:10 sø 27/05 Sköndalshallen B02O 3rd Place 3rd Place Hammarby Basket White 52 - 54 Sigtuna Basket      
27050305 sø 27/05 14:45 sø 27/05 Farstahallen Lilla G06E Final Final Alvik Basket Green 17 - 26 AIK Basket Black      
27050404 sø 27/05 15:00 sø 27/05 Farstahallen 4 G05O Final Final Skuru Basket Green 26 - 31 Malbas Black      
27050204 sø 27/05 15:00 sø 27/05 Farstahallen Stora B02E Final Final Hammarby Basket Green 58 - 29 KFUM Blackeberg Red      
27050405 sø 27/05 16:30 sø 27/05 Farstahallen 4 B02O Final Final KFUM Blackeberg White 67 - 43 Viby Basket      
27050205 sø 27/05 16:30 sø 27/05 Farstahallen Stora G04O Finals Final KFUM Blackeberg West 29 - 57 Södertälje BBK White      
Maxdax Hökarängsskolan Basketshop.se Preem Globen Bara Bajare Hammarby Basket Johan och Nyström