Dette er resultatet fra Lampe Challenge 2018. Se de seneste resultater fra Lampe Challenge 2020 her.



Lørdag 26/5 (Dag 2)

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
26051500 lø 26/05 08:50 lø 26/05 Bandhagshallen B05O Grp B Tampeeren Pyrintö 39 - 28 KFUM Blackeberg Red      
26051100 lø 26/05 08:50 lø 26/05 Hagsätrahallen B04E Grp B Kungsholmen Basket 43 - 46 KFUM Blackeberg      
26051200 lø 26/05 08:50 lø 26/05 Sköndalshallen B04O Grp B RaPy 18 - 37 KFUM Blackeberg East      
26050400 lø 26/05 09:00 lø 26/05 Farstahallen 4 G05E Grp A Talsi 53 - 27 KFUM Blackeberg East      
26050300 lø 26/05 09:00 lø 26/05 Farstahallen Lilla G06O Grp A Hammarby Basket White 14 - 61 Rapla SK      
26050200 lø 26/05 09:00 lø 26/05 Farstahallen Stora BU19 Grp B Alvik Basket 68 - 71 KFUM Central      
26050100 lø 26/05 09:00 lø 26/05 Gubbängshallen B06E Grp A KFUM Blackeberg 34 - 4 Hammarby Basket White      
26051900 lø 26/05 09:00 lø 26/05 Kärrtorpshallen G06E Grp A Alvik Basket Green 25 - 19 Åkersberga Basket      
26050800 lø 26/05 09:10 lø 26/05 Enskedehallen Lilla G04O Grp A Viby Basket 42 - 20 KFUM Blackeberg East 2      
26050900 lø 26/05 09:10 lø 26/05 Enskedehallen Stora B02E Grp B Skuru Basket 47 - 54 Eskilstuna Basket      
26051800 lø 26/05 09:10 lø 26/05 Eriksdalshallen lilla G04O Grp B Södertälje BBK White 53 - 14 KFUM Blackeberg West      
26051600 lø 26/05 09:10 lø 26/05 Högdalshallen B03E Grp B Åkersberga Basket 65 - 49 KFUM Göteborg      
26051700 lø 26/05 09:20 lø 26/05 Skanstullhallen B05E Grp B KFUM Fryshuset 66 - 18 Södertälje BBK      
26050301 lø 26/05 10:00 lø 26/05 Farstahallen Lilla G06O Grp A Skuru Basket White 12 - 45 Smiltenes BJSS      
26050101 lø 26/05 10:00 lø 26/05 Gubbängshallen B06E Grp A Megyeri Tigers 33 - 40 Malbas      
26051901 lø 26/05 10:00 lø 26/05 Kärrtorpshallen G06E Grp B Alvik Basket Yellow 42 - 9 Viby Basket      
26051501 lø 26/05 10:10 lø 26/05 Bandhagshallen B05E Grp B A. Kraukla VEF 56 - 27 KFUM Blackeberg White      
26050201 lø 26/05 10:10 lø 26/05 Farstahallen Stora BU19 Grp B WB-Pantterit 60 - 63 KFUM Lidingö      
26051101 lø 26/05 10:10 lø 26/05 Hagsätrahallen B04E Grp B Fortitudo A...103 Bologna 83 - 39 Malbas      
26051201 lø 26/05 10:10 lø 26/05 Sköndalshallen B04O Grp B Tukums 51 - 31 Kungsholmen Basket Grey      
26050401 lø 26/05 10:20 lø 26/05 Farstahallen 4 B02E Grp B Emmen Eagles 44 - 62 KFUM Blackeberg Red      
26050901 lø 26/05 10:30 lø 26/05 Enskedehallen Stora G05E Grp A AIK Basket Black 32 - 26 Duvbo IK      
26051801 lø 26/05 10:30 lø 26/05 Eriksdalshallen lilla G06O Grp B AIK Basket Yellow 33 - 20 Ogre      
26051601 lø 26/05 10:30 lø 26/05 Högdalshallen B03E Grp B KFUM Fryshuset 67 - 51 KFUM Blackeberg      
26050801 lø 26/05 10:40 lø 26/05 Enskedehallen Lilla G04E Grp A AIK Basket 45 - 44 Skuru Basket      
26051701 lø 26/05 10:40 lø 26/05 Skanstullhallen B05O Grp B Tukums 48 - 39 Hammarby Ba...Kungsholmen      
26050302 lø 26/05 11:00 lø 26/05 Farstahallen Lilla G06E Grp A Skuru Basket Green 25 - 27 Haga Haninge      
26050102 lø 26/05 11:00 lø 26/05 Gubbängshallen B06E Grp B Djursholm Indians 37 - 31 Åkersberga Basket      
26051902 lø 26/05 11:00 lø 26/05 Kärrtorpshallen G05O Grp A BK Järva 0 - 20 W Skuru Basket Green      
26051502 lø 26/05 11:30 lø 26/05 Bandhagshallen B05E Grp A Viby Basket 67 - 29 Megyeri Tigers      
26051802 lø 26/05 11:30 lø 26/05 Eriksdalshallen lilla G06O Grp B Hammarby Basket Green 10 - 32 Norrköping Dolphins      
26051102 lø 26/05 11:30 lø 26/05 Hagsätrahallen B04E Grp A Åkersberga Basket 66 - 51 Hammarby Basket Green      
26051202 lø 26/05 11:30 lø 26/05 Sköndalshallen G05O Grp A Malbas White 38 - 14 Alvik Basket Yellow      
26050402 lø 26/05 11:40 lø 26/05 Farstahallen 4 B02E Grp A Hammarby Basket Green 61 - 48 KFUM Sundsvall      
26050202 lø 26/05 11:40 lø 26/05 Farstahallen Stora BU19 Grp A Hammarby Basket 65 - 47 Gladan      
26050902 lø 26/05 11:50 lø 26/05 Enskedehallen Stora G05E Grp B Alvik Basket 45 - 37 Haga Haninge      
26051602 lø 26/05 11:50 lø 26/05 Högdalshallen B03E Grp A Hammarby Basket 53 - 64 Alvik Basket      
26050303 lø 26/05 12:00 lø 26/05 Farstahallen Lilla G06E Grp B AIK Basket Black 42 - 4 BK Järva      
26050103 lø 26/05 12:00 lø 26/05 Gubbängshallen B06E Grp B Tukums 41 - 44 AIK Basket      
26051702 lø 26/05 12:00 lø 26/05 Skanstullhallen G04E Grp B Spånga Basket 48 - 32 Nyköping Basket      
26050802 lø 26/05 12:10 lø 26/05 Enskedehallen Lilla G04E Grp A Rapla SK 38 - 49 KFUM Blackeberg East      
26051903 lø 26/05 12:20 lø 26/05 Kärrtorpshallen G05O Grp B AIK Basket Yellow 26 - 36 Skuru Basket White      
26051803 lø 26/05 12:30 lø 26/05 Eriksdalshallen lilla G05E Grp B Norrköping Dolphins 19 - 33 KFUM Blackeberg West      
26051503 lø 26/05 12:50 lø 26/05 Bandhagshallen B05E Grp A Hammarby Basket 44 - 36 Norrköping Dolphins      
26051103 lø 26/05 12:50 lø 26/05 Hagsätrahallen B04E Grp A Lobas 64 - 52 Norrköping Dolphins      
26051203 lø 26/05 12:50 lø 26/05 Sköndalshallen G05O Grp B Malbas Black 48 - 19 Alvik Basket Green      
26050403 lø 26/05 13:00 lø 26/05 Farstahallen 4 B02E Grp A Tampeeren Pyrintö 34 - 74 Fortitudo A...103 Bologna      
26050304 lø 26/05 13:00 lø 26/05 Farstahallen Lilla B06O Grp A Audentes SK 43 - 14 Norrköping Dolphins      
26050203 lø 26/05 13:00 lø 26/05 Farstahallen Stora BU19 Grp A Audentes SK 59 - 67 Huddinge Basket      
26050104 lø 26/05 13:00 lø 26/05 Gubbängshallen B06O Grp A Hammarby Basket Gröndal 3 - 43 Viljandi SK/QUERCUS      
26050903 lø 26/05 13:10 lø 26/05 Enskedehallen Stora B02O Grp A Viby Basket 46 - 37 Sigtuna Basket      
26051603 lø 26/05 13:10 lø 26/05 Högdalshallen B03E Grp A Täby Basket 49 - 39 Falcon      
26051703 lø 26/05 13:20 lø 26/05 Skanstullhallen G04E Grp B Haga Haninge 37 - 27 KFUM Blackeberg West      
26051904 lø 26/05 13:40 lø 26/05 Kärrtorpshallen G06E Grp A Haga Haninge 14 - 30 Åkersberga Basket      
26051804 lø 26/05 13:50 lø 26/05 Eriksdalshallen lilla G04O Grp B KFUM Fryshuset 24 - 57 Södertälje BBK White      
26051204 lø 26/05 13:50 lø 26/05 Sköndalshallen B04O Grp B Kungsholmen Basket Grey 34 - 52 KFUM Blackeberg East      
26050305 lø 26/05 14:00 lø 26/05 Farstahallen Lilla G06O Grp A Skuru Basket White 29 - 19 Hammarby Basket White      
26050105 lø 26/05 14:00 lø 26/05 Gubbängshallen B06E Grp A Malbas 26 - 23 Hammarby Basket White      
26051504 lø 26/05 14:10 lø 26/05 Bandhagshallen B05O Grp A Blue Demons 73 - 29 Hammarby Basket Farsta      
26050803 lø 26/05 14:10 lø 26/05 Enskedehallen Lilla G04O Grp A Hammarby Basket 40 - 41 Viby Basket      
26051104 lø 26/05 14:10 lø 26/05 Hagsätrahallen B04O Grp A KFUM Göteborg 70 - 45 Hammarby Basket White      
26050404 lø 26/05 14:20 lø 26/05 Farstahallen 4 B02O Grp A Hammarby Basket White 43 - 63 KFUM Blackeberg White      
26050204 lø 26/05 14:20 lø 26/05 Farstahallen Stora B05O Grp A Viljandi SK/QUERCUS 32 - 43 Kungsholmen Basket      
26050904 lø 26/05 14:30 lø 26/05 Enskedehallen Stora G05E Grp A KFUM Blackeberg East 18 - 51 Duvbo IK      
26051604 lø 26/05 14:30 lø 26/05 Högdalshallen B04O Grp A Tampeeren Pyrintö 20 - 78 KFUM Blackeberg West      
26051905 lø 26/05 14:40 lø 26/05 Kärrtorpshallen G06E Grp B AIK Basket Black 38 - 12 Alvik Basket Yellow      
26051704 lø 26/05 14:40 lø 26/05 Skanstullhallen B03E Grp B Åkersberga Basket 48 - 60 KFUM Fryshuset      
26050306 lø 26/05 15:00 lø 26/05 Farstahallen Lilla G06O Grp A Smiltenes BJSS 35 - 40 Rapla SK      
26050106 lø 26/05 15:00 lø 26/05 Gubbängshallen B06E Grp A Megyeri Tigers 18 - 34 KFUM Blackeberg      
26051805 lø 26/05 15:10 lø 26/05 Eriksdalshallen lilla G06O Grp B AIK Basket Yellow 40 - 8 Hammarby Basket Green      
26051505 lø 26/05 15:30 lø 26/05 Bandhagshallen B05E Grp B A. Kraukla VEF 43 - 49 KFUM Fryshuset      
26051105 lø 26/05 15:30 lø 26/05 Hagsätrahallen B04E Grp B Malbas 66 - 43 KFUM Blackeberg      
26051205 lø 26/05 15:30 lø 26/05 Sköndalshallen B04O Grp B Tukums 70 - 44 RaPy      
26050804 lø 26/05 15:40 lø 26/05 Enskedehallen Lilla G04E Grp A KFUM Blackeberg East 60 - 36 Skuru Basket      
26050405 lø 26/05 15:40 lø 26/05 Farstahallen 4 B02E Grp B Emmen Eagles 58 - 53 Skuru Basket      
26050205 lø 26/05 15:40 lø 26/05 Farstahallen Stora BU19 Grp B WB-Pantterit 69 - 79 Alvik Basket      
26051906 lø 26/05 15:40 lø 26/05 Kärrtorpshallen G05O Grp A Skuru Basket Green 37 - 28 Alvik Basket Yellow      
26050905 lø 26/05 15:50 lø 26/05 Enskedehallen Stora G06O Grp B Ogre 27 - 29 Norrköping Dolphins      
26051605 lø 26/05 15:50 lø 26/05 Högdalshallen B05O Grp B Tampeeren Pyrintö 53 - 40 Tukums      
26050307 lø 26/05 16:00 lø 26/05 Farstahallen Lilla G06E Grp A Skuru Basket Green 14 - 9 Alvik Basket Green      
26050107 lø 26/05 16:00 lø 26/05 Gubbängshallen B06E Grp B Åkersberga Basket 35 - 27 AIK Basket      
26051705 lø 26/05 16:00 lø 26/05 Skanstullhallen B05O Grp B Hammarby Ba...Kungsholmen 37 - 30 KFUM Blackeberg Red      
26051806 lø 26/05 16:30 lø 26/05 Eriksdalshallen lilla B05E Grp B KFUM Blackeberg White 29 - 31 Södertälje BBK      
26051506 lø 26/05 16:50 lø 26/05 Bandhagshallen B04E Grp B Fortitudo A...103 Bologna 69 - 29 Kungsholmen Basket      
26051106 lø 26/05 16:50 lø 26/05 Hagsätrahallen G05E Grp A Talsi 11 - 52 AIK Basket Black      
26051206 lø 26/05 16:50 lø 26/05 Sköndalshallen G05O Grp A BK Järva 0 - 20 W Malbas White      
26050805 lø 26/05 17:00 lø 26/05 Enskedehallen Lilla G04E Grp A Rapla SK 30 - 36 AIK Basket      
26050906 lø 26/05 17:00 lø 26/05 Enskedehallen Stora G05E Grp B Norrköping Dolphins 38 - 48 Alvik Basket      
26050406 lø 26/05 17:00 lø 26/05 Farstahallen 4 B02E Grp B KFUM Blackeberg Red 70 - 48 Eskilstuna Basket      
26050308 lø 26/05 17:00 lø 26/05 Farstahallen Lilla G06E Grp B BK Järva 20 - 23 Viby Basket      
26050206 lø 26/05 17:00 lø 26/05 Farstahallen Stora BU19 Grp B KFUM Lidingö 49 - 62 KFUM Central      
26050108 lø 26/05 17:00 lø 26/05 Gubbängshallen B06E Grp B Djursholm Indians 35 - 24 Tukums      
26051907 lø 26/05 17:00 lø 26/05 Kärrtorpshallen G05O Grp B Skuru Basket White 18 - 15 Alvik Basket Green      
26051606 lø 26/05 17:10 lø 26/05 Högdalshallen B03E Grp B KFUM Göteborg 37 - 48 KFUM Blackeberg      
26051706 lø 26/05 17:20 lø 26/05 Skanstullhallen G04E Grp B Haga Haninge 30 - 51 Spånga Basket      
26051807 lø 26/05 17:30 lø 26/05 Eriksdalshallen lilla G05E Grp B KFUM Blackeberg West 33 - 39 Haga Haninge      
26050309 lø 26/05 18:00 lø 26/05 Farstahallen Lilla B06O Grp A Norrköping Dolphins 27 - 47 Viljandi SK/QUERCUS      
26050109 lø 26/05 18:00 lø 26/05 Gubbängshallen B06O Grp A Audentes SK 20 - 0 W Hammarby Basket Gröndal      
26051507 lø 26/05 18:10 lø 26/05 Bandhagshallen B05E Grp A Viby Basket 63 - 44 Hammarby Basket      
26051107 lø 26/05 18:10 lø 26/05 Hagsätrahallen B04E Grp A Norrköping Dolphins 48 - 54 Hammarby Basket Green      
26051207 lø 26/05 18:10 lø 26/05 Sköndalshallen G05O Grp B AIK Basket Yellow 33 - 38 Malbas Black      
26050806 lø 26/05 18:20 lø 26/05 Enskedehallen Lilla B05E Grp A Megyeri Tigers 50 - 51 Norrköping Dolphins      
26050907 lø 26/05 18:20 lø 26/05 Enskedehallen Stora B04O Grp A KFUM Göteborg 74 - 28 Tampeeren Pyrintö      
26050407 lø 26/05 18:20 lø 26/05 Farstahallen 4 B02E Grp A Tampeeren Pyrintö 49 - 61 Hammarby Basket Green      
26050207 lø 26/05 18:20 lø 26/05 Farstahallen Stora BU19 Grp A Audentes SK 82 - 59 Hammarby Basket      
26051908 lø 26/05 18:20 lø 26/05 Kärrtorpshallen B04E Grp A Lobas 50 - 68 Åkersberga Basket      
26051607 lø 26/05 18:30 lø 26/05 Högdalshallen B03E Grp A Falcon 64 - 57 Alvik Basket      
26051707 lø 26/05 18:40 lø 26/05 Skanstullhallen G04E Grp B KFUM Blackeberg West 52 - 46 Nyköping Basket      
26051808 lø 26/05 18:50 lø 26/05 Eriksdalshallen lilla B02O Grp A Sigtuna Basket 46 - 64 KFUM Blackeberg White      
26050110 lø 26/05 19:00 lø 26/05 Gubbängshallen B05O Grp A Viljandi SK/QUERCUS 31 - 52 Blue Demons      
26051508 lø 26/05 19:30 lø 26/05 Bandhagshallen B05O Grp A Kungsholmen Basket 81 - 22 Hammarby Basket Farsta      
26051108 lø 26/05 19:30 lø 26/05 Hagsätrahallen B04O Grp A Hammarby Basket White 35 - 38 KFUM Blackeberg West      
26051208 lø 26/05 19:35 lø 26/05 Sköndalshallen BU19 Grp A Huddinge Basket 60 - 34 Gladan      
26050807 lø 26/05 19:40 lø 26/05 Enskedehallen Lilla G04O Finals 1/4 Final Hammarby Basket 31 - 36 KFUM Blackeberg West      
26050908 lø 26/05 19:40 lø 26/05 Enskedehallen Stora G04O Finals 1/4 Final KFUM Fryshuset 43 - 18 KFUM Blackeberg East 2      
26050408 lø 26/05 19:40 lø 26/05 Farstahallen 4 B02O Grp A Viby Basket 63 - 40 Hammarby Basket White      
26050208 lø 26/05 19:40 lø 26/05 Farstahallen Stora B02E Grp A Fortitudo A...103 Bologna 77 - 58 KFUM Sundsvall      
26051608 lø 26/05 19:50 lø 26/05 Högdalshallen B03E Grp A Täby Basket 52 - 48 Hammarby Basket      
Maxdax Hökarängsskolan Basketshop.se Preem Globen Bara Bajare Hammarby Basket Johan och Nyström