Dette er resultatet fra Lampe Challenge 2018. Se de seneste resultater fra Lampe Challenge 2020 her.



Fredag 25/5 (Dag 1)

  Kampnr Tid Hal Række Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
25051500 fr 25/05 16:30 fr 25/05 Bandhagshallen G06E Grp A Åkersberga Basket 39 - 6 Skuru Basket Green      
25051800 fr 25/05 16:30 fr 25/05 Eriksdalshallen lilla G04E Grp B Spånga Basket 51 - 37 KFUM Blackeberg West      
25050300 fr 25/05 16:30 fr 25/05 Farstahallen Lilla G06E Grp B Viby Basket 6 - 42 AIK Basket Black      
25050100 fr 25/05 16:30 fr 25/05 Gubbängshallen B04E Grp B Kungsholmen Basket 72 - 67 Malbas      
25051100 fr 25/05 16:30 fr 25/05 Hagsätrahallen G06E Grp A Alvik Basket Green 26 - 13 Haga Haninge      
25051600 fr 25/05 16:30 fr 25/05 Högdalshallen B03E Grp B KFUM Blackeberg 32 - 55 Åkersberga Basket      
25050400 fr 25/05 16:50 fr 25/05 Farstahallen 4 B02O Grp A Hammarby Basket White 45 - 41 Sigtuna Basket      
25050200 fr 25/05 16:50 fr 25/05 Farstahallen Stora BU19 Grp B Alvik Basket 85 - 60 KFUM Lidingö      
25051900 fr 25/05 17:00 fr 25/05 Kärrtorpshallen G05E Grp A AIK Basket Black 81 - 10 KFUM Blackeberg East      
25051700 fr 25/05 17:00 fr 25/05 Skanstullhallen B05E Grp B KFUM Fryshuset 65 - 33 KFUM Blackeberg White      
25051200 fr 25/05 17:00 fr 25/05 Sköndalshallen B03E Grp B KFUM Fryshuset 66 - 50 KFUM Göteborg      
25050800 fr 25/05 17:10 fr 25/05 Enskedehallen Lilla G04O Grp B KFUM Blackeberg West 30 - 43 KFUM Fryshuset      
25050900 fr 25/05 17:10 fr 25/05 Enskedehallen Stora G04E Grp A AIK Basket 33 - 31 KFUM Blackeberg East      
25051501 fr 25/05 17:30 fr 25/05 Bandhagshallen B05O Grp A Hammarby Basket Farsta 16 - 56 Viljandi SK/QUERCUS      
25050301 fr 25/05 17:30 fr 25/05 Farstahallen Lilla G06O Grp A Hammarby Basket White 6 - 68 Smiltenes BJSS      
25051101 fr 25/05 17:30 fr 25/05 Hagsätrahallen G06E Grp B Alvik Basket Yellow 48 - 9 BK Järva      
25051801 fr 25/05 17:45 fr 25/05 Eriksdalshallen lilla G04E Grp B Nyköping Basket 35 - 31 Haga Haninge      
25051601 fr 25/05 17:45 fr 25/05 Högdalshallen B03E Grp A Hammarby Basket 41 - 56 Falcon      
25050101 fr 25/05 17:50 fr 25/05 Gubbängshallen B05E Grp B Södertälje BBK 25 - 55 A. Kraukla VEF      
25050401 fr 25/05 18:10 fr 25/05 Farstahallen 4 B02E Grp B Eskilstuna Basket 64 - 65 Emmen Eagles      
25050201 fr 25/05 18:10 fr 25/05 Farstahallen Stora BU19 Grp A Hammarby Basket 59 - 77 Huddinge Basket      
25051901 fr 25/05 18:20 fr 25/05 Kärrtorpshallen B05E Grp A Norrköping Dolphins 38 - 61 Viby Basket      
25051701 fr 25/05 18:20 fr 25/05 Skanstullhallen B02E Grp B Skuru Basket 32 - 39 KFUM Blackeberg Red      
25051201 fr 25/05 18:20 fr 25/05 Sköndalshallen B04O Grp B RaPy 35 - 47 Kungsholmen Basket Grey      
25050801 fr 25/05 18:30 fr 25/05 Enskedehallen Lilla G04O Grp A KFUM Blackeberg East 2 23 - 42 Hammarby Basket      
25050901 fr 25/05 18:30 fr 25/05 Enskedehallen Stora G04E Grp A Skuru Basket 60 - 21 Rapla SK      
25050302 fr 25/05 18:30 fr 25/05 Farstahallen Lilla G06O Grp A Rapla SK 44 - 17 Skuru Basket White      
25051102 fr 25/05 18:30 fr 25/05 Hagsätrahallen B04O Grp A Tampeeren Pyrintö 18 - 75 Hammarby Basket White      
25051502 fr 25/05 18:45 fr 25/05 Bandhagshallen B05E Grp A Hammarby Basket 57 - 29 Megyeri Tigers      
25051802 fr 25/05 19:00 fr 25/05 Eriksdalshallen lilla G05E Grp B Haga Haninge 42 - 32 Norrköping Dolphins      
25051602 fr 25/05 19:00 fr 25/05 Högdalshallen B06E Grp A KFUM Blackeberg 30 - 34 Malbas      
25050102 fr 25/05 19:10 fr 25/05 Gubbängshallen B06O Grp A Hammarby Basket Gröndal 12 - 51 Norrköping Dolphins      
25050402 fr 25/05 19:30 fr 25/05 Farstahallen 4 B02E Grp A Hammarby Basket Green 49 - 48 Fortitudo A...103 Bologna      
25050303 fr 25/05 19:30 fr 25/05 Farstahallen Lilla G05O Grp A Malbas White 16 - 44 Skuru Basket Green      
25050202 fr 25/05 19:30 fr 25/05 Farstahallen Stora BU19 Grp B KFUM Central 78 - 40 WB-Pantterit      
25051902 fr 25/05 19:40 fr 25/05 Kärrtorpshallen G05E Grp A Duvbo IK 34 - 15 Talsi      
25051702 fr 25/05 19:40 fr 25/05 Skanstullhallen B02O Grp A KFUM Blackeberg White 54 - 49 Viby Basket      
25051202 fr 25/05 19:40 fr 25/05 Sköndalshallen B04E Grp B KFUM Blackeberg 23 - 71 Fortitudo A...103 Bologna      
25051103 fr 25/05 19:45 fr 25/05 Hagsätrahallen B04E Grp A Hammarby Basket Green 55 - 43 Lobas      
25050802 fr 25/05 19:50 fr 25/05 Enskedehallen Lilla G05O Grp A Alvik Basket Yellow 31 - 24 BK Järva      
25050902 fr 25/05 19:50 fr 25/05 Enskedehallen Stora B04O Grp A KFUM Blackeberg West 35 - 46 KFUM Göteborg      
25051503 fr 25/05 20:00 fr 25/05 Bandhagshallen B04O Grp B KFUM Blackeberg East 36 - 42 Tukums      
25051603 fr 25/05 20:00 fr 25/05 Högdalshallen B03E Grp A Alvik Basket 59 - 57 Täby Basket      
25050103 fr 25/05 20:10 fr 25/05 Gubbängshallen B06E Grp A Hammarby Basket White 41 - 24 Megyeri Tigers      
25051803 fr 25/05 20:15 fr 25/05 Eriksdalshallen lilla G06O Grp B Norrköping Dolphins 20 - 34 AIK Basket Yellow      
25050403 fr 25/05 20:50 fr 25/05 Farstahallen 4 B02E Grp A KFUM Sundsvall 74 - 41 Tampeeren Pyrintö      
25050304 fr 25/05 20:50 fr 25/05 Farstahallen Lilla G05O Grp B Malbas Black 46 - 27 Skuru Basket White      
25050203 fr 25/05 20:50 fr 25/05 Farstahallen Stora BU19 Grp A Gladan 43 - 103 Audentes SK      
25051104 fr 25/05 21:00 fr 25/05 Hagsätrahallen B04E Grp A Åkersberga Basket 61 - 36 Norrköping Dolphins      
25051903 fr 25/05 21:00 fr 25/05 Kärrtorpshallen G05E Grp B Alvik Basket 30 - 31 KFUM Blackeberg West      
25051703 fr 25/05 21:00 fr 25/05 Skanstullhallen B05O Grp B Hammarby Ba...Kungsholmen 25 - 30 Tampeeren Pyrintö      
25051203 fr 25/05 21:00 fr 25/05 Sköndalshallen B05O Grp B KFUM Blackeberg Red 26 - 42 Tukums      
25050803 fr 25/05 21:10 fr 25/05 Enskedehallen Lilla G05O Grp B Alvik Basket Green 29 - 30 AIK Basket Yellow      
25050903 fr 25/05 21:10 fr 25/05 Enskedehallen Stora B05O Grp A Blue Demons 57 - 30 Kungsholmen Basket      
25050104 fr 25/05 21:10 fr 25/05 Gubbängshallen B06O Grp A Viljandi SK/QUERCUS 45 - 30 Audentes SK      
25051504 fr 25/05 21:15 fr 25/05 Bandhagshallen B06E Grp B Tukums 49 - 28 Åkersberga Basket      
25051804 fr 25/05 21:15 fr 25/05 Eriksdalshallen lilla G06O Grp B Hammarby Basket Green 9 - 37 Ogre      
25051604 fr 25/05 21:15 fr 25/05 Högdalshallen B06E Grp B AIK Basket 21 - 25 Djursholm Indians      
Maxdax Hökarängsskolan Basketshop.se Preem Globen Bara Bajare Hammarby Basket Johan och Nyström